Blumat je automatický zavlažovací systém. Zavlažování kapající vody pracuje bez napájení a bez zavádění, zavlažovací systém je řízen porézním jílovým kuželem. Můžete automaticky napájet rostliny i bez trvalého připojení vody. Pro použití v interiérech je nejlepší napájet květiny pomocí adaptéru Blumat Classic nebo Blumat Easy.

Tropf-Blumat MAXI senzor, set 2 ks

Kód: 33000
Značka: Blumat
€11,20 €9,26 bez DPH
Skladom

balenie 2ks Tropf Blumat MAXI senzorov

Detailné informácie

Podrobný popis

Tropf-Blumat MAXI senzor, set 2 ks

Inštalácia

Tropf-Blumat Maxi pracuje presne rovnakým spôsobom ako normálny senzor Tropf-Blumat.

Zalite pôdu dobre pol hodiny pred vložením! Umiestnite Tropf-Blumat Maxi do pôdy do hĺbky cca. 15-18 cm smerom k okraju koreňového zhluku. Alebo asi 5-8 cm od okraja kvetináča v prípade použitia kvetináča.

V prípade čerstvo rozmiestnených rastlín vložte Blumat Maxi priamo do pôdy (nie do koreňových guličiek), otočte ním v smere hodinových ručičiek a potom jemne zatlačte pôdu dole.

V prípade hustého rastu koreňov alebo veľmi tvrdej pôdy najskôr prepichnite otvor smerom k okraju koreňového zhluku. Naplňte dieru do polovice sypkou zeminou, potom vložte Tropf-Blumat Maxi a vodu znova veľkoryso, aby ílový hrot mal dobrý kontakt s pôdou. Potom vyplňte otvor pôdou.

Polohovanie

Odkvapkávacia trubica musí vyčnievať 8-10 cm z Tropf-Blumat Maxi. Povoľte nastavovaciu skrutku, kým z kvapacej trubice nevytečie voda. Potom pomaly otáčajte skrutkou v smere hodinových ručičiek, pokiaľ na kvapkajúcej trubici nezostane len jedna kvapka vody. Potom skrutku utiahnite o jednu ďalšiu značkovaciu šípku (1/8 otáčky).

Pri použití Tropf-Blumat Maxi na zalievanie bude povrch pôdy všeobecne suchý. To je normálne, pretože Tropf-Blumat Maxi reguluje vlhkosť okolo koreňov.

Tropf-Blumat Maxi
Tropf-Blumat Maxi
Tropf-Blumat Maxi
Tropf-Blumat Maxi

maxi2-en

blumat funkce

blumat funkce 2


 

Dodatočné parametre

Kategória: Odkvapkávacie senzory
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.4 kg